Systemy POS - specjalistyczny sprzęt komputerowy
wspomagający sprzedaż.
 

Aplikacje wykorzystujące komputery z ekranami dotykowymi wdrażane są najczęściej w lokalach gastronomicznych. Choć robiąc codzienne zakupy widzimy ten rodzaj systemów na stacjach benzynowych czy też w marketach budowlanych i sklepach AGD.
Co skłania inwestora do zakupu i wdrożenia terminali POS? Na to pytanie można odpowiedzieć w kilku podstawowych punktach:
  • sprzęt skierowany jest z założenia do konkretnych zastosowań
  • zintegrowana konstrukcja ogranicza ryzyko wystąpienia awarii
  • obsługiwany program sprzedażowy otwiera przed użytkownikiem pełnię swoich możliwości - dotyczy to w szczególności gastronomii
  • zintegrowane stanowisko jest tańsze w eksploatacji i coraz częściej w zakupie niż kilka osobnych elementów - skrzynka komputera, monitor dotykowy, czytnik kart i peryferia
  • nie można też niedocenić poprawy etetyki samego miejsca prowadzenia sprzedaży
Po podjęciu decyzji o wdrożeniu systemu opartego na terminalach POS przychodzi czas na wybór konkretnego rozwiązania i sprzętu. Aby cieszyć się z dokonanej inwestycji zadajmy sobie kilka pytań:
  • jaki terminal będzie odpowiedni dla profilu mojej działalności, może potrzebuję sprzętu odpornego na zachlapanie
  • czy interesuje mnie dostępność profesjonalnego serwisu producenta, a może możliwość wydłużenia gwarancji
  • czy parametry techniczne terminala będą odpowiednie dla aplikacji służącej sprzedaży
Na Polskim rynku dostępne są terminale kilkunastu dostawców i producentów. Jednak wbrew pozorom wybór jest ograniczony do kilku. Dlaczego ? Terminal POS działa po kilkanaście godzin na dobę, w hotelu często 24h, sprzęt ten służy do pracy i ma po prostu działać przez możliwie długi czas. Wybierzmy więc sprzęt przynajmniej dobrej marki z dostępnym serwisem i model dostosowany do potrzeb.

Nasza firma dokonała kilkudziesięciu wdrożeń opartych na technologii dotyku, przede wszystkim w lokalach gastronomicznych, większość z tych klientów pozostaje pod naszą opieką serwisową. Przez 8 lat przez ręce naszych serwisantów przewinęło się kilkanaście modeli terminali, kilka modeli monitorów dotykowych, wiele peryferii. Podpowiemy więc na co stawiać i zapewnimy wsparcie.

Zapraszamy Państwa do kontaktu - doradzimy i odpowiemy na pytania.